w

Katowice zapraszają na serię pikników edukacyjnych. Motywem przewodnim jest bezpieczeństwo na drodze (dziennikzachodni.pl)

Cykl pikników edukacyjnych w Katowicach ma na celu podniesienie świadomości o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Partnerami akcji są między innymi Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz znani bracia-rajdowcy Jarosław i Marcin Szeja. Pierwszy piknik odbędzie się 19 sierpnia na rynku, a kolejny dzień później w Katowickim Parku Leśnym.

Katowice rozpoczynają cykl pikników poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Pierwsza edycja odbędzie się 19 sierpnia na rynku, a druga – 20 sierpnia w Katowickim Parku Leśnym, w godzinach od 14:00 do 19:00. Wśród prowadzących znajduje się Ireneusz Bieleninik, a Bebok Rajduś będzie zachęcać do uczestnictwa w atrakcjach takich jak symulatory czy tor przeszkód dla dzieci.

Wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun, podkreśla, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest priorytetem miasta. Inicjatywy takie jak wprowadzenie strefy 30 oraz Katowickiego Inteligentnego Systemu Zarządzania Transportem przynoszą efekty, jednak edukacja odgrywa kluczową rolę. Młodzi ludzie potrzebują praktycznej nauki, nie tylko teorii, dlatego ważne są wydarzenia takie jak pikniki edukacyjne.

Policyjne statystyki potwierdzają poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Katowicach. W ostatnim roku nie odnotowano ofiar śmiertelnych wśród młodzieży do 18 roku życia. Choć miasto jest bezpieczne, akcje edukacyjne nadal są ważne. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji podkreśla, że zaangażowanie w takie wydarzenia jest bardzo istotne.

Rajdowcy Jarosław i Marcin Szeja dołączają do pikników edukacyjnych, kontynuując projekt “Katowice Motorem Bezpieczeństwa”. Ich doświadczenie ma pomóc młodzieży zrozumieć zagrożenia na drodze. Jarosław Szeja podkreśla, że chce przekazać praktyczną wiedzę, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Partnerem pikników jest m.in. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partnerstwo ma na celu promocję miasta jako bezpiecznego miejsca do życia i pracy. Stoiska partnerów, takich jak Policja, Straż Pożarna czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, oferują dodatkowe atrakcje. Kolejne edycje pikników są zaplanowane na październik.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rada Miasta Rabka-Zdrój oskarża burmistrza o przekroczenie uprawnień (zakopane.naszemiasto.pl)

Zmiana nazwy Teatru Muzycznego i odsłona pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego (kurierlubelski.pl)