w

Rada Miasta Rabka-Zdrój oskarża burmistrza o przekroczenie uprawnień (zakopane.naszemiasto.pl)

Rada Miasta Rabka-Zdrój podejmuje kroki prawne przeciwko burmistrzowi Leszkowi Świdrowi, oskarżając go o naruszenie prawa w związku z przeszukaniem biura rady miasta. Leszek Świder zacięcie broni swojego działania, jednak radni uważają je za nadużycie.

Na sesji 9 sierpnia rada miasta zatwierdziła uchwałę dotyczącą zawiadomienia prokuratury o działaniach burmistrza z czerwca 2023 roku. Według burmistrza rada powinna być transparentna. Niemniej jednak przeszukanie biura rady i kopiowanie zawartości komputera wzbudziło już pewne kontrowersje. Z tego względu radni uznali to za przekroczenie uprawnień. Uchwała została przegłosowana przez większość radnych.

Leszek Świder odrzuca zarzuty, uważając sprawę za polityczny atak i próbę dyskredytacji. Twierdzi, że działania były przezroczyste, a do tego każdy radny ma tablet, gdzie wysyłane są dokumenty urzędowe. Burmistrz podkreśla rolę biura rady we wsparciu wszystkich radnych oraz oskarża opozycję o utajnianie dokumentów.
Działania zgodne z regulaminem kontroli wewnętrznej urzędu

Burmistrz tłumaczy, że kontrole były zgodne z regulaminem kontroli wewnętrznej urzędu. Decyzje dotyczące urzędu podejmuje kierownik tej placówki. Natomiast kontrola wykazała potrzebę działań. Uważa też, że sprawa ma na celu szerzenie dezinformacji wśród mieszkańców i tworzenie fałszywego wrażenia o nieprawidłowościach. Ponadto, apeluje do radnych o powrót do normalnej pracy dla dobra mieszkańców.

Według źródeł kontrola została zlecona w związku z wydrukiem ważnego dokumentu i jego przekazaniem. Skutkiem kontroli była utrata pracy przez pracownicę biura rady.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Posłanka PO Agnieszka Pomaska zawiadamia prokuraturę o działaniach prezesa WFOŚiGW Szymona Gajdy (dziennikbaltycki.pl)

Katowice zapraszają na serię pikników edukacyjnych. Motywem przewodnim jest bezpieczeństwo na drodze (dziennikzachodni.pl)