w

Katowice nowym liderem w rankingu płac. Wyprzedziły nawet Warszawę i Kraków (300gospodarka.pl)

Ranking płac w Polsce ulega ciągłym zmianom, co sprawia, że bardzo często zmieniają się też pozycje okupowane przez miasta na tej liście. Jeszcze do niedawna koronę lidera dzierżyła Warszawa. Jednakże teraz na pierwszym miejscu uplasowały się Katowice, znacznie wyprzedzając stolicę.

Po kilku miesiącach przerwy od pierwszego miejsca w rankingu Katowice powróciły do roli lidera, osiągając najwyższe średnie wynagrodzenie brutto w kraju. Pensje w sektorze przedsiębiorstw w Katowicach wzrosły dynamicznie, szczególnie w sekcji administrowania i działalności wspierającej.

Kraków utrzymuje swoją pozycję na drugim miejscu. Co prawda, w dalszym ciągu ma niższe średnie zarobki niż Katowice, ale udało mu się uzyskać wzrost o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim. Trzecie miejsce zajmuje Gdańsk, który również zanotował znaczący wzrost zarobków, szczególnie w branży transportowej i magazynowej.

Aglomeracje takie jak Białystok, Gorzów Wielkopolski i Kielce, zajmują stałe miejsca na końcu rankingu. Aczkolwiek również notują wzrosty zarobków.

Warszawa, choć jeszcze niedawno była liderem, spadła na czwarte miejsce w rankingu płac. Katowice wyprzedzają ją o ponad 2 tys. zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

12 komentarzy

54-letni Mirosław Marek ze Spytkowic poszukiwany za zabójstwo matki i siostry (zakopane.naszemiasto.pl)

Podejrzany o udział w bójce spowodował kolizję w Krakowie, uciekając przed policją (www.rmf24.pl)