w

Policjanci z grupy „Speed” czyszczą woj. małopolskie z piratów drogowych. Tysiące zabranych praw jazdy i dowodów rejestracyjnych (gazetakrakowska.pl)

Grupa „Speed” to policjanci wyposażeni w najszybsze auta w małopolskiej policji, zajmujący się pościgami i zwalczaniem piratów drogowych. Od lipca 2019 do czerwca 2023 ujawnili ponad 1,5 tys. przestępstw drogowych i prawie 290 tys. wykroczeń, w tym 217 tys. z nadmierną prędkością. Skonfiskowali 5,5 tys. praw jazdy i blisko 10 tys. dowodów rejestracyjnych, głównie z powodu złego stanu technicznego pojazdu.

Zadaniem powstałej w 2019 roku grupy „Speed” jest szybkie reagowanie na przestępstwa drogowe i bezczelne łamanie przepisów drogowych. Wyniki całkowite tej grupy policyjnej są bardzo imponujące. Przez cztery lata swojego działania grupa „Speed” ujawniła ponad 1500 przestępstw i prawie 300 tys. wykroczeń kierowców, z czego 216 tys. to przypadki przekroczenia prędkości.

Główny nacisk grupy skupia się na kierowcach rozwijających nadmierną prędkość, ponieważ jest to aspekt, który powoduje najwięcej wypadków i ofiar śmiertelnych na polskich drogach. Policjanci z grupy „Speed” często są także wyznaczani do interweniowania w obszarach, gdzie, jak podają analizy stanu bezpieczeństwa, występuje największa liczba wypadków i zgłoszeń o zagrożeniach drogowych.

Grupa „Speed” w Małopolsce

Analiza województwa małopolskiego, dotycząca stanu bezpieczeństwa na tym terenie, jako główną przyczynę wypadków wskazuje niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego. Z racji tego grupa „Speed” skupia się na ujawnianiu kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości i notorycznie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Katowice: Już niedługo otwarcie parkingu automatycznego na Tylnej Mariackiej (katowice.naszemiasto.pl)

Jest już decyzja sądu rejonowego w sprawie „Babci Kasi” za uderzenie policjanta (i.pl)