w

KAS zlikwidowała grupę przestępczą wyłudzającą VAT w handlu polimerami i stalą (gs24.pl)

W wyniku śledztwa zatrzymano siedem osób należących do grupy przestępczej. Podejrzanym postawiono zarzuty dotyczące wyłudzeń VAT w handlu polimerami i stalą.

Szczecińska prokuratura przedstawiła czterem zatrzymanym zarzuty obejmujące udział w organizacji przestępczej, wyłudzenie VAT, fałszowanie faktur VAT oraz pranie pieniędzy. Aresztowań dokonali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Prokuratura zabezpieczyła mienie podejrzanych, w tym nieruchomości, srebrne sztabki, monety kolekcjonerskie i gotówkę o wartości 5,85 mln zł. Łączna wartość zabezpieczeń wynosi 9,6 mln zł.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt dla jednego z podejrzanych, a dla pozostałych środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe i dozór policji.

Za popełnione czyny podejrzani mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat. Natomiast za tzw. zbrodnię vatowską grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

Grupa działała w latach 2022-2023, wprowadzając do obrotu fałszywe faktury i dokumenty, co mogło spowodować straty Skarbu Państwa na około 50 mln zł. Śledztwo jest w toku, a prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Po brutalnym pobiciu 19-latka policja zwiększyła patrole na poznańskim skwerze (gloswielkopolski.pl)

Radni omawiali kwestię otwarcia kasyna w Zielonej Górze. Temat poddano długiej dyskusji (gazetalubuska.pl)