w

KAS skonfiskowała tytoń, narkotyki, broń i amunicję w Zaborze pod Zieloną Górą (gazetalubuska.pl)

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa skonfiskowała tytoń, narkotyki, broń i amunicję w Zaborze. Na znalezisko natrafiono podczas kontroli busa dostawczego, a także w magazynie na jednej z pobliskich posesji.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Lubuskiem przechwycili kolejną partię nielegalnego tytoniu. Podczas kontroli busa znaleziono przesyłki kurierskie zawierające ponad 300 kg tytoniu bez akcyzy. Co więcej, kierowca miał też przy sobie środki odurzające.

Podczas przeszukania magazynu na jednej z posesji znaleziono jeszcze więcej nielegalnego tytoniu, a do tego trzy sztuki broni palnej i amunicję – wszystko bez wymaganych pozwoleń. Funkcjonariusze sprawdzili też mieszkania kierowcy i osób zatrzymanych w magazynie.

W sumie znaleziono około 2 ton tytoniu, a także metamfetaminę, susz konopny, broń krótką i amunicję. Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na prawie 5 mln zł. Osoby zatrzymane przebywają obecnie w areszcie, a sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Szczecin dopiero na 10. miejscu w rankingu 16 najlepszych miast wojewódzkich (gs24.pl)

Szpital w Lublinie wzbogaci się o trzy kliniki Wydziału Medycznego KUL (kurierlubelski.pl)