w

Szczecin dopiero na 10. miejscu w rankingu 16 najlepszych miast wojewódzkich (gs24.pl)

Business Insider przeprowadził analizę warunków życia w różnych regionach Polski, uwzględniając miasta we wszystkich 16 województwach. Olsztyn został uznany za najlepsze miasto do życia w Polsce. Drugie miejsce zajął Lublin, a zaraz za nim uplasowały się Poznań i Gdańsk. Szczecin znalazł się dopiero na 10. miejscu w ogólnym rankingu.

Business Insider ocenił miasta pod względem różnych czynników, obejmujących bezrobocie, średnie wynagrodzenie, dostępność mieszkań, opiekę zdrowotną, przestępczość oraz jakość powietrza. Szczecin znalazł się na 11. miejscu pod względem bezrobocia, a w kategorii średniego wynagrodzenia zajął miejsce 8.

Pod względem dostępności mieszkań Szczecin plasuje się na 6. miejscu w rankingu. Jednakże w przypadku kat. „dostęp do lekarza NFZ”, zajął tylko 14. pozycję. Należy zaznaczyć, że jest to najsłabsza pozycja Szczecina.

Ponadto, w kategorii przestępczości Szczecin zajmuje 10. miejsce, a pod względem jakości powietrza miejsce 4.

Analiza ta została oparta na danych z różnych instytucji, w tym GUS, NFZ, GOiŚ oraz Morizon.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

  1. Lata zapóźnień rozwojowych, brak planu na przyciąganie mieszkańców w stosunku do innych dużych miast, słaba oferta szkolnictwa wyższego, a potencjał miasta jest niesamowity, jak mało którego. Ale przecież “Szczecin się tak pięknie rozwija”, bo trochę remontów czy nowych parków. Rozwija się, niewątpliwie, tylko w stosunku do innych miast – trochę wolno.

    • Maciej Wojnicz o to, to. Słaba oferta szkolnictwa wyższego. Kończyłam studia we Wrocławiu, pracę magisterską pisałam z zakresu antropologii o Szczecinie, moim promotorem był profesor ze Szczecina z czasów, jak tu antropologia była. Obrona z wyróżnieniem, wróciłam, a pracy też nie ma, żeby cokolwiek dla Szczecina robić 🤪 Może znowu wyjadę, nie wiem.

    • Zbyszek Małeckiw stosunku do innych miast? Oczywiście. Cieszy wzrost wagi PUM wśród uczelni medycznych, gdy ja zaczynałem studia 11 lat temu, był znacznie niżej w rankingach. Ale pozostałe uczelnie od tego czasu nie zrobiły istotnego progresu. Jesli nie zachęci się ludzi do przyjazdu na studia, prawdopodobnie zostaną w mieście w którym się uczyli. Przyciąganie biznesu i umysłów, tak rozwija się miasto.

Przewoził busem prawie 130 kg marihuany. Zatrzymano go z powodu uszkodzonego zderzaka (www.weedweek.pl)

KAS skonfiskowała tytoń, narkotyki, broń i amunicję w Zaborze pod Zieloną Górą (gazetalubuska.pl)