w

Szpital w Lublinie wzbogaci się o trzy kliniki Wydziału Medycznego KUL (kurierlubelski.pl)

W Szpitalu Wojewódzkim w Lublinie planowane jest utworzenie trzech nowych klinik związanych z Wydziałem Medycznym KUL. Podpisano już list intencyjny, który ma być pierwszym krokiem w procesie tworzenia tych klinik.

Marszałek Województwa Lubelskiego i Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II podpisali list intencyjny w celu utworzenia trzech nowych klinik w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Placówka mieści się przy al. Kraśnickiej.

Planowane kliniki obejmują Chirurgię Ogólną i Małoinwazyjną, Kardiochirurgię i Transplantologię oraz Neurochirurgię. Powstaną one na bazie istniejących oddziałów Szpitala Specjalistycznego, będącego największym szpitalem w regionie.

Inwestycje mają na celu rozwój bazy klinicznej, zgodnie z zapowiedziami Rektora KUL i Marszałka Województwa. Co więcej, w planach jest także modernizacja infrastruktury i dostosowanie centralnego traktu operacyjnego do potrzeb kliniki neurochirurgicznej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

KAS skonfiskowała tytoń, narkotyki, broń i amunicję w Zaborze pod Zieloną Górą (gazetalubuska.pl)

Port Gdańsk znalazł się w czołówce europejskiej. W zeszłym roku przeładowano 81 milionów ton (businessinsider.com.pl)