w

Kandydatki Lewicy do Rady Miasta nawołują do wspierania osób wykluczonych (gs24.pl)

Kandydatki Lewicy do Rady Miasta omówiły w czwartek ważne kwestie dotyczące dostępności i równości. Tematy te poruszono podczas prezentacji programu na placu Grunwaldzkim w Szczecinie.

Jedna z kandydatek, Monika Kulikowska, wskazała na potrzebę wdrożenia bardziej równościowej i wspierającej polityki miejskiej, zwłaszcza w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Co więcej, kandydatki zwróciły też uwagę na brak miejsc do przewijania dorosłych z niepełnosprawnościami w Szczecinie, dodając, że w Poznaniu jest ich aż 12. Wspomniały również o dostosowaniu przestrzeni publicznej dla najmniej mobilnych mieszkańców w celu zapewnienia im większego komfortu.

Na koniec panie z Lewicy poruszyły też inne istotne kwestie, takie jak wsparcie dla osób starszych, opiekunów oraz kobiet wychowujących dzieci. Z tego względu – ich zdaniem – należy dostosować przestrzeń publiczną, naprawić chodniki, wybudować szalety i zadbać o place zabaw.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Stacja Laserowa w Borówcu wzbogaci się o potężny laser do śledzenia kosmicznych śmieci (tech.wp.pl)

Umorzono śledztwo ws. śmierci ojca i córki w pobliżu Wschowy. Doszło do rozszerzonego samobójstwa (gazetalubuska.pl)