w

Już dzisiaj 80. edycja Tour de Pologne 2023 w Poznaniu i okolicach! Liczne atrakcje i zmiany w ruchu drogowym (gloswielkopolski.pl)

Tour de Pologne 2023 zawita w Poznaniu i okolicach już 29 lipca. Jest to nie tylko ekscytujący wyścig kolarski, ale także obfitość atrakcji dla fanów oraz pewne utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.

Już dzisiaj rozpocznie się jubileuszowa 80. edycja tego prestiżowego wyścigu. Zawodnicy wystartują z Międzynarodowych Targów Poznańskich, aby po około 184 km dojechać do Toru Poznań. W trakcie trasy przejadą przez wiele miejscowości, takich jak Suchy Las, Murowana Goślina, Pobiedziska, Kostrzyn i Środa Wielkopolska, gdzie zaplanowano liczne atrakcje dla kibiców.

W gminie Suchy Las przygotowane zostaną specjalne strefy kibica z występami didżeja. Strefy te będą usytuowane m.in. na parkingu przy kościele na ul. Bogusławskiego, gdzie zaplanowano jedną z lotnych premii 1. etapu. Podobne strefy z atrakcjami pojawią się w Biedrusku na premii górskiej na ul. Alejowej oraz w Murowanej Goślinie na placu Powstańców Wielkopolskich.

W Środzie Wielkopolskiej o godz. 13:00 odbędzie się „słodkie kibicowanie” w Strefie Diament na terenie cukrowni na ul. Niedziałkowskiego 27. Tam fani kolarstwa będą mogli odebrać specjalne pakiety kibicowskie, które umilą ich dopingowanie.

Zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej

Tour de Pologne to także czas utrudnień dla kierowców i użytkowników komunikacji miejskiej. W Poznaniu, na ul. Bukowskiej, odcinek od Międzynarodowych Targów Poznańskich do skrzyżowania z ul. Polską, będzie całkowicie wyłączony z ruchu między godziną 11:00 a 12:15. Na odcinku ul. Bukowskiej od skrzyżowania z ul. Polską do ul. Rynkowej ruch od wschodniej strony zostanie wyłączony, a ruch od strony Przeźmierowa do Poznania na tym odcinku odbywać się będzie bezkolizyjnie. Warto pamiętać, że dojazd do lotniska Ławica będzie możliwy od strony Przeźmierowa, z krótkimi wstrzymaniami ruchu o godzinie 12:15 i 16:10.

W związku z wydarzeniem zmiany obejmą też komunikację miejską w Poznaniu. Kursy niektórych linii autobusowych oraz linii tramwajowych zostaną zmienione. Informacje o trasach dostępne są na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego i na przystankach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Szczecińska Łasztownia zaprasza na festyn „Moja krew – Moja ojczyzna”. Akcja krwiodawstwa na terenie CKE „Stara Rzeźnia” (gs24.pl)

Zaangażowani mieszkańcy malują ściany i budują plac zabaw przy ul. Podwale. Ich prace przerwał zarządca (gazetawroclawska.pl)