w

Zaangażowani mieszkańcy malują ściany i budują plac zabaw przy ul. Podwale. Ich prace przerwał zarządca (gazetawroclawska.pl)

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Podwale podjęli inicjatywę remontu zaniedbanego podwórka. Ich celem jest stworzenie atrakcyjnego miejsca dla dzieci. A z racji tego, że nie otrzymali żadnego wsparcia od zarządcy terenu, postanowili działać we własnym zakresie.

Mieszkańcy podwórka remontują teren już od kilku dni, pragnąc zapewnić dzieciom miłe miejsce do zabawy i uniknąć omijania kałuż po każdej ulewie. Pomimo wcześniejszych próśb i wniosków, jakie mieszkańcy kierowali w stronę zarządcy terenu i miasta, spotkali się jedynie z brakiem reakcji na wysuwane prośby. Z tego względu postanowili własnoręcznie wziąć się do pracy.

Pan Robert Kierzkowski, inicjator akcji, podkreśla, że w okolicy brakuje atrakcyjnego placu zabaw dla dzieci. Wspomina również o tym, że pamięta, jak kiedyś stała na podwórku piaskownica z drabinkami i zjeżdżalnią. Jednakże została zlikwidowana na rzecz parkingu. I to właśnie skłoniło go do działania, jak również i innych mieszkańców.

Podwórko przy ulicy Podwale jest zaniedbane i nie było remontowane od wielu lat. Ponadto, ściany budynków też są w złym stanie, a na parkingu, gdzie niegdyś był plac zabaw, stoi kilka rozpadających się samochodów.

Interwencja zarządcy i wstrzymanie prac osiedlowych

Mieszkańcy rozpoczęli remont, biorąc się najpierw za odmalowanie ścian. Jednak prace stanęły w miejscu po tym, jak interweniował zarządca budynku. Aczkolwiek, pomimo sprzeciwu zarządcy, mieszkańcy osiedla w dalszym ciągu są zaangażowani w swoje działania. I nadal planują stworzyć mapę kontynentów na ścianach budynków oraz wybudować dzieciom plac zabaw.

Zarządcy nakazali wstrzymać prace i zażądali formalnej zgody na remont. Mieszkańcy zostali już poinformowani, że powinni złożyć petycje w tej sprawie, które zostaną rozpatrzone przez administratorów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12 komentarzy

Już dzisiaj 80. edycja Tour de Pologne 2023 w Poznaniu i okolicach! Liczne atrakcje i zmiany w ruchu drogowym (gloswielkopolski.pl)

Trwają negocjacje paktu senackiego w opozycji. Kto ubiega się o miejsca w Senacie? (i.pl)