w

JSW Koks S.A. z pożyczką na 150 mln zł. Spółka otrzymała środki na budowę elektrociepłowni (dziennikzachodni.pl)

Jastrzębska Spółka Węglowa Koks S.A. otrzymała 150 mln zł pożyczki od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę elektrociepłowni o mocy 28 MW energii elektrycznej. Energia ma służyć koksowni i Kopalni Węgla Kamiennego „Marcel”, a także dostarczać ciepłą wodę dla mieszkańców Radlina.

Iwona Gajdzik-Szot, prezes JSW Koks S.A. poinformowała, że dnia 11 sierpnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał umowę z JSW Koks S.A. na 150 mln zł pożyczki. Pieniądze mają wspierać budowę elektrociepłowni koksowni Radlin, której koszt oszacowano na 300 mln zł.

Artur Michalski, zastępca prezesa funduszu, podkreślił, że JSW Koks S.A. to ekspert w produkcji węgla koksowniczego, który jest kluczowym surowcem do technologii niskoemisyjnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska finansuje już kolejną inwestycję w tej dziedzinie.

Budowa elektrowni jest już w końcowych etapach

Elektrownia budowana przez JSW Koks S.A. o mocy 28 MW i 37 MW ciepła jest już w końcowym etapie realizacji. Należy zaznaczyć, że spalanie paliwa odpadowego i gazu koksowniczego pozwoli dostarczać energię koksowni i KWK „Marcel”. Inwestycja kosztuje 284 mln zł.

Iwona Gajdzik-Szot, prezes JSW Koks S.A., dodała, że po zakończeniu inwestycji JSW Koks S.A. planuje dostarczać ciepłą wodę mieszkańcom Radlina, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. Inwestycja jest również wspierana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Natomiast finał prac przewidziany jest na koniec 2023 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Oczekiwania na raport końcowy w sprawie Joanny z Krakowa (gazetakrakowska.pl)

Częste interwencje ratowników TOPR-u w Tatrach Wysokich. Zmienna aura, śliskie szlaki i prace remontowe (zakopane.naszemiasto.pl)