w

Częste interwencje ratowników TOPR-u w Tatrach Wysokich. Zmienna aura, śliskie szlaki i prace remontowe (zakopane.naszemiasto.pl)

Nie nadeszła jeszcze połowa sierpnia, a ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymali w tym miesiącu już niejedno zgłoszenie. Zgłoszenia zazwyczaj wysyłane są przez osoby, które przebywają w rejonie Tatr Wysokich. Zmienna pogoda i zdradliwe szlaki sprawiły, że ratownicy TOPR-u nierzadko są zmuszani do podjęcia akcji ratunkowej. W ostatnim czasie warunki atmosferyczne w górach były trudne, stąd też większa liczba interwencji.

Faktem jest, że sierpień przyniósł chłodniejszą aurę i opady w Tatrach. Jednak wciąż wielu turystów uwielbia wędrować po górach. W samym sierpniu ratownicy TOPR-u udzielili pomocy 18 osobom. Głównymi powodami były zazwyczaj urazy spowodowane potknięciami. Natomiast sześć z 18 poszkodowanych osób przetransportowano śmigłowcem LPR.

Kolejne dni przyniosły więcej incydentów. Turysta zgubił się w rejonie Białczańskiej Przełęczy Wyżniej, podczas gdy inny wymagał ewakuacji ze względu na urazy po upadku. Dwie turystki również zostały przewiezione śmigłowcem po doznaniu różnych urazów.

W ten weekend ładna pogoda na spacer w górach

Ratownicy TOPR informują, że nadchodzący weekend powinien przynieść ładną pogodę, dlatego ruch turystyczny nadal będzie intensywny. Z tego względu apelują o śledzenie informacji na stronach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ponadto, na popularnych trasach mogą tworzyć się zatory związane z dużą liczbą turystów.

Prawdą jest, że deszcz na niektórych szlakach pozostawił śliskie warunki, a na leśnych odcinkach występuje błoto i kałuże. Co więcej, w niektórych miejscach trwają również prace remontowe, co może powodować dodatkowe utrudnienia dla turystów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

JSW Koks S.A. z pożyczką na 150 mln zł. Spółka otrzymała środki na budowę elektrociepłowni (dziennikzachodni.pl)

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch złodziei. Sprawcy ukradli telefon, portfel i kartę bankomatową (dziennikbaltycki.pl)