w

Jerzy Owsiak odebrał tytuł honorowego obywatela Gdańska (dziennikbaltycki.pl)

Jerzy Owsiak otrzymał tytuł honorowego obywatela Gdańska podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w Dworze Artusa. Podczas wydarzenia, które miało miejsce 20 marca, pojawiły się również ważne osobistości, takie jak prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

Podczas uroczystej ceremonii Jerzy Owsiak otrzymał tytuł honorowego obywatela Gdańska, który został mu wręczony o godzinie 18:00 w Dworze Artusa. Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać przemówień samego Owsiaka i prezydent Dulkiewicz oraz laudacji wygłoszonej przez przewodniczącą RM, Agnieszkę Owczarczak.

W swoim wystąpieniu prezydent Gdańska podkreśliła wkład Owsiaka w rozwój idei solidarności i wspólnoty w Polsce, wspominając także jego rolę w stworzeniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak podziękował za to wyróżnienie, a przy okazji złożył podziękowania protestującym rolnikom, jednocześnie apelując do premiera o rozwiązanie ich problemów. W swojej wypowiedzi Owsiak wspomniał również o swoich młodzieńczych latach, jakie spędził w urokliwym Gdańsku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Kłótnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Rolnicy chcą przywrócenia krzyża w Sali Kolumnowej (spottedlublin.pl)

Włamanie do paczkomatu DHL w Gdyni. Złodzieje otworzyli 53 skrytki (www.trojmiasto.pl)