w

Kłótnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Rolnicy chcą przywrócenia krzyża w Sali Kolumnowej (spottedlublin.pl)

Dnia 20 marca w Lublinie odbył się protest rolników przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Uczestnicy protestu chcieli sprawdzić, czy w Sali Kolumnowej znajduje się krzyż. Kiedy się okazało, że go tam nie ma, chcieli zawiesić na ścianie własny.

Protest rozpoczął się od zbiórki na placu Zamkowym, skąd uczestnicy udali się pod Lubelski Urząd Wojewódzki. Na miejscu odbyli modlitwę, a później zaśpiewali hymn Polski.

Wojewoda lubelski Krzystof Komorski zaprosił delegację rolników do swojego gabinetu. Jednakże protestujący odmówili. Zamiast tego, zamierzali zaprosić wojewodę do rozmowy na zewnątrz, gdzie przygotowali stół ze smacznym poczęstunkiem stworzonym z tradycyjnych polskich produktów. Delegacja rolników pojawiła się w gabinecie wojewody, zapraszając go na poczęstunek, a wojewoda przyjął zaproszenie.

Ponadto, delegacja zauważyła, że w Sali Kolumnowej brakuje krzyża. W związku z tym rolnicy próbowali zawiesić krzyż, który przynieśli ze sobą. Jednak w sprawie interweniował dyrektor LUW, co doprowadziło do kłótni z rolnikami. Ostatecznie po krótkiej sprzeczce zostali wyproszeni z urzędu.

Wojewoda podtrzymał decyzję o nieumieszczaniu w sali symboli religijnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Zirytowany kierowca spowodował kolizję trzech pojazdów. Chciał dać „nauczkę” innemu kierowcy (gazetalubuska.pl)

Jerzy Owsiak odebrał tytuł honorowego obywatela Gdańska (dziennikbaltycki.pl)