w

Intensywne łatanie dziur na ulicach Zakopanego. Kapryśna pogoda zniszczyła drogi w mieście (zakopane.naszemiasto.pl)

Prawda jest taka, że zimowe warunki mocno nadwyrężają drogi w Zakopanem, w związku z czym tworzą się liczne dziury, które stanowią zagrożenie dla kierowców. Z racji tego urzędnicy apelują do mieszkańców, aby informowali ich o dziurach i zagłębieniach na ulicach miasta.

Podczas tegorocznego sezonu zimowego w Zakopanem pojawiają się nagłe zmiany pogodowe. A to z kolei sprawia, że woda regularnie dostaje się do szczelin w asfalcie, gdzie później szybko zamarza, prowadząc do rozsadzania nawierzchni i tworzenia się coraz większych dziur.

W ostatnim czasie zima nieco złagodniała, dzięki czemu temperatura podniosła się do 7-9 stopni Celsjusza. Dzięki temu drogowcy od razu mogli przystąpić do działań, aby załatać jak najwięcej dziur. Prace te prowadzone są w pierwszej kolejności na ulicach, które są najbardziej zagrożone, takie jak Nowotarska czy Kościeliska.

Jak na tę chwilę warunki pogodowe sprzyjają robotom na drogach. Jednak nie wiadomo, kiedy może nastąpić kolejny atak zimy.

W związku z dziurami w Zakopanem urzędnicy apelują także do kierowców o współpracę, prosząc, aby zgłaszali uszkodzenia na drogach w celu przyspieszenia napraw.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Ukrainiec napadnięty przez dwóch Kolumbijczyków w Gdyni. Zagrozili mu nożem, pobili go i okradli (www.trojmiasto.pl)

Awantura w autobusie w Katowicach. Kierowca wyprosił pasażerkę, bo źle ustawiła wózek dziecięcy (www.polsatnews.pl)