w

IMGW alarmuje o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych w całym kraju. Wysokie temperatury, gwałtowne burze i grad (i.pl)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne, dotyczące niebezpiecznych zjawisk pogodowych na obszarze całego kraju. Synoptycy przewidują wysokie temperatury oraz gwałtowne burze z opadami gradu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty dotyczące burz na sobotnie popołudnie. Ostrzeżenia obowiązują w województwach kujawsko-pomorskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim oraz w częściach województw wielkopolskiego i pomorskiego. Alerty ważne są aż do wieczora.

W obszarach drugiego stopnia ostrzeżeń, czyli w województwach podkarpackim, większości małopolskiego, południowej części lubelskiego, południowej części śląskiego i południowej części świętokrzyskiego, przewiduje się burze z obfitymi opadami deszczu (30-40 mm, lokalnie do 50 mm) oraz wiatrem osiągającym porywy do 75 km/h. Istnieje także ryzyko wystąpienia gradu.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość poważnych strat materialnych, zakłócenia codziennego życia i zdrowia, a także potencjalne zagrożenie życia. Skutki tych zjawisk mogą znacząco utrudnić prowadzenie normalnej działalności.

W pozostałych częściach wymienionych województw obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. W tych regionach również przewiduje się burze z opadami deszczu o intensywności 20-35 mm oraz wiatrem o porywach do 65 km/h. Lokalnie może występować grad. W województwach kujawsko-pomorskim, południowej części pomorskiego oraz wschodniej części wielkopolskiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia o podobnym scenariuszu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy istnieje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych, mogących spowodować szkody materialne i zagrożenie zdrowia oraz życia. Praca w takich warunkach staje się trudniejsza i niebezpieczna. Zaleca się ostrożność, śledzenie komunikatów oraz monitorowanie sytuacji pogodowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Minister rolnictwa skrytykował słowa Sławomira Nitrasa, opisując je jako szydercze i obraźliwe (i.pl)

Przyszłość Polski w rękach Polaków: Premier Morawiecki ostrzega przed niebezpieczeństwem (i.pl)