w

Wielkie otwarcie rozbudowanego minizoo: Nowe zwierzęta, atrakcje i obiekty (zielonagora.naszemiasto.pl)

W niedzielę odbędzie się oficjalne otwarcie rozbudowanego minizoo, które istnieje już od dziewięciu lat i jest ulubionym miejscem na relaks dla mieszkańców miasta i turystów. Kosztująca 3,4 mln zł inwestycja przyniosła do ogrodu nowe zwierzęta, obiekty i atrakcje. Rocznie minizoo odwiedza ponad 100 tysięcy osób.

Rozbudowa minizoo cieszy nie tylko dzieci. Otwarcie nowych atrakcji przyciąga mieszkańców, takich jak Ilona Kaczmarczyk z Zielonej Góry, która z radością wybiera się z rodziną na otwarcie minizoo. Natomiast Prezydent Janusz Kubicki zaprasza wszystkich na spotkanie z nowymi mieszkańcami minizoo, obiecując miłe spędzenie czasu.

Co się zmieniło?

Minizoo zostało znacznie zmodernizowane. Projekt przygotowało Biuro usług projektowo-wykonawczych Archpeak Paweł Wyczałkowski, a wykonawcą była firma Łukasik Group Sp. z o.o. z Grodziska Wielkopolskiego. Powstały trzy nowe obiekty, w tym woliery dla zwierząt i altana, która będzie wykorzystywana do spotkań edukacyjnych, szkoleń i imprez rekreacyjnych. Udoskonalono alejki spacerowe, zmieniając oświetlenie na bardziej nowoczesne. Ponadto przeprowadzono nowe nasadzenia, których koszt wyniósł ok. 120 tys. zł.

Rozbudowa minizoo przyniosła nie tylko nowe obiekty i nasadzenia, ale także zmiany w trwałych atrakcjach dla dzieci. Plastikowe zabawki z bajkowej zagrody zostały usunięte, gdyż nie wszystkim dorosłym przypadły do gustu. Zamiast nich powstał interaktywny krokodyl o długości 26 metrów, który z pewnością ucieszy najmłodszych. Co więcej, dla dzieci przygotowano atrakcje wodnego placu zabaw, huśtawki, bujaki i tunel ze zjeżdżalnią.

Minizoo domem dla nowych zwierzaków

Paweł Wysocki, radny i opiekun ogrodu botanicznego, przypomina, że przed rozbudową minizoo mieszkały tam kozy, daniele, surykatki, papugi, paw i bażant. Obecnie dzięki współpracy z zoo w Cottbus dołączą do nich lemur, małpki kapucynki, a w przyszłości pojawią się owca świniarka i urson amerykański.

Zwierzęta przeszły aklimatyzację i są gotowe na spotkania z mieszkańcami i gośćmi.

Inwestycję zrealizował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Wieża Trynitarska w nowej odsłonie: liczne rozrywki i wydarzenia kulturalne (kurierlubelski.pl)

Grupa przestępcza zatrzymana przez Straż Graniczną. Zabezpieczone narkotyki o wartości 3,2 mln zł (gs24.pl)