w

Sosnowski nawołuje do dymisji marszałka wojewódzkiego. Stawiarski nie zamierza ulec tym naciskom (kurierlubelski.pl)

Marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski, oświadczył, że nie ma zamiaru podawać się do dymisji, do której wezwał go Sławomir Sosnowski, radny wojewódzki PSL. Sosnowski oskarżył Stawiarskiego i jego zespół urzędników o doprowadzenie do utraty finansowania unijnego, które miało być przeznaczone na remont dróg w regionie.

Stawiarski stanowczo zaprzecza podaniu się do dymisji i zacięcie broni swoich pracowników, wskazując na ich doświadczenie i kompetencje. Ponadto, odpiera zarzuty stawiane przez Sosnowskiego, dotyczące utraty funduszy unijnych na drogi wojewódzkie.

Spór ma związek z konkursem „Infrastruktura drogowa” z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej, w ramach którego woj. lubelskie ubiegało się o środki na poprawę infrastruktury drogowej. Stawiarski twierdzi, że brak sukcesu w tym konkursie nie wynika z działań politycznych, ale z arbitralnego odrzucenia wniosków.

Stawiarski poinformował, że Lubelskie skierowało już cztery protesty do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jednak każdy z nich został odrzucony bez należytego rozpatrzenia. Z racji tego marszałek zapowiada dalsze kroki prawne w tej sprawie, argumentując konieczność rozstrzygnięcia sporu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie.

Ponadto, marszałek dodaje, że w ciągu pięciu lat Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przeznaczył 1,3 mld zł na budowę 170 km dróg i 160 mln zł na remont 230 km dróg.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Grób dzieci utraconych w Zielonej Górze wymaga renowacji. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy (gazetalubuska.pl)

GAZ-SYSTEM uzyskał decyzję środowiskową na budowę terminalu FSRU i gazociągu podmorskiego (www.polon.pl)