w

Gminy z największą frekwencją w wyborach otrzymają sowite wynagrodzenie (gs24.pl)

W siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce spotkanie omawiające inicjatywy profrekwencyjne, które związane są z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.

Wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki, zachęcał różne grupy społeczne do aktywnego udziału w akcjach profrekwencyjnych. Wśród tych grup znaleźli się strażacy, orkiestry dęte, a także koła gospodyń wiejskich.

Zorganizowano również konkurs, który ma zachęcić samorządy do podejmowania działań zwiększających frekwencję w gminach do 20 tysięcy mieszkańców podczas wyborów do Sejmu i Senatu. Warto zaznaczyć, że hasło konkursu to „Bitwa o remizy”. W ramach tego konkursu zwycięskie gminy, czyli te z najwyższą frekwencją, mogą uzyskać milion złotych.

Ponadto, najaktywniejsza gmina w zakresie frekwencji może zdobyć też dodatkowy milion złotych na tzw. budżet obywatelski, w ramach którego to mieszkańcy decydują o wydatkach. Natomiast małe gminy z frekwencją powyżej 60 proc. mogą liczyć na wsparcie finansowe dla kół gospodyń wiejskich i lokalnych klubów sportowych w wysokości 250 tysięcy złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Poznański sąd ogłosił wyrok w sprawie mężczyzny, który używał telefonu na przejściu dla pieszych (radiopoznan.fm)

Mężczyzna wpadł do studni w Ostrzycach, gdzie spędził ponad trzy godziny (gazetalubuska.pl)