w

Głośny owczarek z Makuszyńskiego przeniesiony na Tatary, gdzie jest teraz trzymany na łańcuchu (24tp.pl)

Na Tatarach w Zakopanem można spotkać owczarka niemieckiego na łańcuchu, który przebywa na jednej z prywatnych posesji. Wcześniej pies trzymany był blisko centrum, na ul. Makuszyńskiego. Jednak zwierzak zniknął stamtąd po skargach mieszkańców.

Ostatnio zaniepokojony mieszkaniec Zakopanego zwrócił uwagę na warunki życia owczarka na Tatarach. Jak informuje, właściciel rzadko tam mieszka, a psa odwiedza tylko raz dziennie. Karmi go chlebem. Pies jest spokojny. Niestety latem musi tarzać się w błocie, a zimą leżeć na śniegu.

Początkowo pies trzymany był na ul. Makuszyńskiego, gdzie sąsiedzi skarżyli się na jego warunki bytowania i głośne zachowanie. W rezultacie owczarek został przeniesiony na Tatary, gdzie z czasem zmienił swój charakter i stał się potulniejszy.

Małżonka właściciela psa twierdzi, że owczarek nie cierpi, będąc uwiązanym na łańcuchu, a do tego posiada ocieplaną budę. I dodała, że nie jest karmiony chlebem. Kobieta zapewnia, że pies doglądany jest dwa razy dziennie, a do tego również spuszczany z łańcucha. Aczkolwiek zaznaczyła, że razem z mężem rozważą kwestię usunięcia łańcucha.

Ustawa o ochronie zwierząt nakazuje unikać stałego trzymania zwierząt domowych na uwięzi przez okres dłuższy niż 12 godzin w ciągu doby, ponieważ może to prowadzić do cierpienia lub uszkodzenia ciała, przy jednoczesnym braku możliwości swobodnego poruszania. Minimalna długość uwięzi nie może być krótsza niż trzy metry.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wyremontowany ORP Błyskawica uderzył w nabrzeże, uszkadzając dziobnicę (dziennikbaltycki.pl)

Szalikowcy GKS-u dotkliwie pobili 21-latka, a potem weszli w krzaki (www.fakt.pl)