w

Gdyński radny złożył wniosek do NIK ws. zamknięcia ul. Anyżowej (dziennikbaltycki.pl)

Norbert Anisowicz, radny dzielnicy Dąbrowa w Gdyni, złożył wniosek do Najwyższej Izby Kontroli. Sprawa dotyczy zamknięcia i ponownego otwarcia ul. Anyżowej. Jak sam stwierdził, decyzja ta naraziła mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Anisowicz jest zdania, że kontrola NIK powinna dotyczyć m.in. marnotrawstwa środków publicznych związanych z zaślepieniem ulicy Anyżowej. Mieszkańcy całymi miesiącami musieli nadrabiać drogi i przejeżdżać przez dodatkowe dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.

Z tego względu Anisowicz postanowił złożyć wniosek do Urzędu Miasta Gdyni oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wniosek apeluje o doraźną kontrolę dotyczącą legalności i gospodarności prowadzonej gospodarki finansowej, a także o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Zarówno radny, jak i mieszkańcy skrytykowali zamknięcie ulicy Anyżowej. Jednak po spotkaniach z władzami miasta zadecydowano, żeby ją ponownie otworzyć.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Andrzej Ryński nowym dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Agnieszka Nowak-Gąsienica zawiesiła kampanię wyborczą z powodu tragedii w Zakopanem (zakopane.naszemiasto.pl)