w

Gdańskie Centrum Medyczne może zapłacić 500 tys. zł kary za łamanie praw pacjenta (www.tokfm.pl)

Gdańskie Centrum Medyczne św. Łukasza boryka się z oskarżeniami dotyczącymi naruszenia zbiorowych praw pacjenta, co potwierdza Rzecznik Praw Pacjenta. Postępowanie w sprawie wszczęto po emisji programu „Podziemie” w TOK FM. Placówce może grozić kara finansowa w wysokości pół miliona złotych.

W 2023 r. Rzecznik Praw Pacjenta rozpoczął kontrolę, w ramach której odkryto wątpliwości dotyczące metod leczniczych (ILADS i SOT), jakie stosowane są w Centrum Medycznym św. Łukasza. Informację potwierdzili konsultanci oraz Urząd Rejestracji Leków.

Kontrola wykazała, że stosowane terapie nie odpowiadają aktualnej wiedzy medycznej. W związku z tym specjaliści ostrzegają przed potencjalnymi szkodliwymi skutkami długotrwałej antybiotykoterapii ILADS, a także przed eksperymentalnym charakterem terapii SOT (leczenie oligonukleotydami).

Rzecznik Praw Pacjenta nakazał zaprzestanie wątpliwych praktyk w Centrum Medycznym św. Łukasza. W przeciwnym razie na placówkę może zostać nałożona sankcja finansowa do 500 tys. zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Uroczystości pogrzebowe Stanisława Marciniaka na cmentarzu w Rogóźnie (kurierlubelski.pl)

34-latek wskoczył do wody za budynkiem Oceanarium w Gdyni. Uratowali go policjanci (www.rmf24.pl)