w

Gdańska prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące afery Forum Gdańsk (dziennikbaltycki.pl)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ogłosiła zakończenie śledztwa w sprawie tzw. afery Forum Gdańsk, które dotyczyło zarzutów wymierzonych we władze miasta. Informacje o umorzeniu śledztwa przekazał poseł Kacper Płażyński (PiS). Zaznaczył, że sprawa obejmowała rzekome niedopełnienie obowiązków przez urzędników publicznych w okresie budowy Forum Gdańsk.

Płażyński poinformował, że zakończono śledztwo w związku z budową Forum Gdańsk. Dochodzenie dotyczyło podejrzeń o działania, które nie zabezpieczały interesów Gminy Miasta Gdańsk w umowach dotyczących Targu Siennego i Rakowego. Informacje te pojawiły się równocześnie z objęciem przez Donalda Tuska stanowiska premiera Polski.

W zeszłym roku Płażyński wraz z radnymi klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska zgłosili zawiadomienie do prokuratury w sprawie sprzedaży terenu pod Forum Gdańsk. Prokuratura Okręgowa informowała wcześniej o wszczętym śledztwie dotyczącym rzekomej szkody majątkowej wyrządzonej Gminie Miasta Gdańsk przez decyzje w sprawie umowy spółki Forum Radunia Sp. z o.o.

W reakcji na te wydarzenia Kacper Płażyński i radni PiS twierdzili, że posiadają nowe dowody wskazujące na zaniżenie wartości terenu przekazanego przez miasto w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Kompleks handlowo-usługowy Forum Gdańsk o wartości ok. 900 mln zł został wybudowany w 2018 roku w samym centrum miasta. Inwestycja realizowana była jako partnerstwo między miastem Gdańsk a koncernem Multi Development BV.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Energa może zapłacić prawie 255 mln zł kary nałożonej przez Urząd Regulacji Energetyki (biznes.trojmiasto.pl)

„Sylwester Marzeń z Dwójką” w Zakopanem. TVP przedstawia tegorocznych artystów (zakopane.naszemiasto.pl)