w

Gdańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie i kradzież w taksówce (dziennikbaltycki.pl)

Gdańska policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o rozbój w taksówce rezerwowanej przez aplikację mobilną. Ofiarą napastników padł obywatel Francji, który został brutalnie pobity i okradziony z prawie 3,5 tys. złotych. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat, a za kradzież do 5 lat więzienia.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Mariusz Chrzanowski, zdarzenie miało miejsce 23 września w centrum Gdańska, gdzie obywatel Francji wynajął taksówkę za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W trakcie kursu został zaatakowany fizycznie, a także okradziony przez drugiego pasażera, który podróżował tym samym pojazdem. Należy zaznaczyć, że kierowca taksówki pomagał w dokonaniu tego czynu. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę niemal 3,5 tys. złotych.

Gdańscy policjanci szybko zareagowali na poczynania przestępców i już następnego dnia (24 września) zatrzymali pierwszego podejrzanego na Ujeścisku. Nieco później tego samego dnia udało się zlokalizować drugiego podejrzanego na terenie Śródmieścia.

Dnia 26 września podejrzani mężczyźni w wieku 28 i 29 lat zostali dostarczeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty związane zarówno z rozbojem, jak i kradzieżą. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu dla obu podejrzanych.

Aktualnie mężczyznom grozi surowa kara – do 12 lat więzienia za rozbój i do 5 lat za kradzież.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Przemysław Czarnek: Baner z hasłem „Linia zdrady Tuska” wyrusza w podróż po województwach (kurierlubelski.pl)

Gdynia świętowała 84. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego (dziennikbaltycki.pl)