w

Przemysław Czarnek: Baner z hasłem „Linia zdrady Tuska” wyrusza w podróż po województwach (kurierlubelski.pl)

Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, ogłosił plany dotyczące baneru z hasłem „Linia zdrady Tuska”. Baner będzie zamontowany na lawecie, która będzie przemierzać ulice w województwach lubelskim, podlaskim i podkarpackim.

Slogan, który pojawi się na lawecie, ma uświadomić Polakom, jak wyglądała polityka Donalda Tuska wobec znacznej części kraju, zwłaszcza regionów wschodnich. Minister Czarnek zarzucił Tuskowi, że jego polityka miała potencjalnie pozostawić wschodnią część Polski bez obrony w przypadku agresji Federacji Rosji.

Czarnek nawiązał do odtajnionych dokumentów Ministerstwa Obrony Narodowej, które sugerowały, że w przypadku ataku rosyjskiego obrona Polski miała zaczynać się dopiero od linii Wisły. Minister wskazywał na to, że żołnierze mieli się wycofać za Wisłę, co groziło pozostawieniem bez ochrony miast i terenów na wschód od rzeki. Jest to rozwiązanie, w którym Polacy na tych obszarach zostaliby sami w obliczu agresji wroga.

Minister Czarnek krytykował również Donalda Tuska za jego wypowiedź dotyczącą Polski Wschodniej, sugerując, że Tusk nie rozumie polskiej kultury i doktryny obronnej, która mówi o obronie każdego, nawet najmniejszego zakątka Ojczyzny.

Inni politycy PiS również wyrazili dezaprobatę wobec rzekomej polityki Tuska. Uważają, że jego działania mogłyby doprowadzić do oddania wschodniej części terytorium Polski pod wpływy Rosji, a zachodniej pod wpływy Niemiec i Brukseli.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

68-latek potrącił dwóch nastolatków na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze (www.o2.pl)

Gdańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie i kradzież w taksówce (dziennikbaltycki.pl)