w

Bakterie legionelli w wodzie w Centrum Sportowym GUMed. Placówka zamknięta do odwołania (dziennikbaltycki.pl)

Rutynowa kontrola wody w Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wykazała obecność bakterii legionelli. W związku z tym podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu placówki. Po dezynfekcji zostanie przeprowadzony kolejny test wody, od którego będzie zależeć, czy obiekt zostanie otwarty.

Informacje o zamknięciu placówki potwierdziła rzeczniczka uczelni, dr Joanna Śliwińska. Jak zaznaczyła, wyniki badań laboratoryjnych wskazały na obecność bakterii legionelli, co skłoniło władze do podjęcia odpowiednich działań.

Odkrycie obecności bakterii legionelli nastąpiło podczas rutynowej kontroli jakości wody w Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W odpowiedzi na wyniki badań obiekt został zamknięty do odwołania, oczekując na nowe pomiary po dezynfekcji.

Bakteria legionelli rozwija się w temperaturze 20-50 stopni Celsjusza w środowisku wodnym. Legionella w wodzie stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, zwłaszcza poprzez wdychanie zanieczyszczonych aerozoli, na przykład podczas korzystania z prysznica czy klimatyzacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Kiepska pogoda nie pozwala żużlowcom na treningi w Lublinie. Zawodnicy Motoru trenują w innych miastach (kurierlubelski.pl)

Fregata „Dar Młodzieży” wypłynęła na dwumiesięczny rejs z Nabrzeża Pomorskiego (dziennikbaltycki.pl)