w

Fałszywe informacje o „betonowym strumyku” przy Forcie VIa w Poznaniu. Firma betonowa zapowiada pozew (gloswielkopolski.pl)

Na początku kwietnia w sieci pojawiło się zdjęcie „betonowego strumyka” przy Forcie VIa w Poznaniu, które wzbudziło zainteresowanie polityków i społeczności lokalnej. Jednak po dokładnej weryfikacji okazało się, że na miejscu nie było żadnego betonu. W związku z tym firma Waab zamierza teraz złożyć pozew wobec autora zdjęcia.

Poznaniator, profil społecznościowy na Facebooku, opublikował zdjęcie sugerujące, że w okolicy obszaru Natura 2000, obok Fortu VIa, znajduje się tzw. betonowy strumyk. Publikacja wywołała oburzenie i reakcję polityków, w tym również Zbigniewa Czerwińskiego, kandydata na prezydenta Poznania.

Poznaniator twierdził, że „betonowy strumyk” jest płuczką z mycia sprzętu budowlanego, takiego jak betoniarki i silosy.

Po zawiadomieniu odpowiednich organów wydziały miejskie przeprowadziły weryfikację terenu. Wyniki wykazały, że nie ma tam żadnego betonu, tylko materiały naturalne, takie jak piach i żwir. W związku ze zdjęciem właściciel firmy betonowej Waab zapowiedział, że zamierza pozwać autora za publikowanie fałszywych informacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Protest cudzoziemców przed Urzędem Województwa Dolnośląskiego (gazetawroclawska.pl)

Szczecińska policja zatrzymała 38-latka poszukiwanego za pedofilię. Mężczyzna unikał kary przez ponad rok (gs24.pl)