w

Protest cudzoziemców przed Urzędem Województwa Dolnośląskiego (gazetawroclawska.pl)

W piątek imigranci we Wrocławiu protestowali w Urzędzie Województwa Dolnośląskiego. Protestujący domagali się równości praw oraz lepszego dostępu do informacji i procedur dla obcokrajowców.

Cudzoziemcy skarżą się na długi czas oczekiwania na dokumenty, a także na barierę językową, która utrudnia składanie wniosków o pobyt w Polsce.

W ramach protestu zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza oraz Stowarzyszenie Nomada cudzoziemcy narzekali na efektywność pracy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.

Ich postulaty obejmują ponowne otwarcie punktu informacyjnego dla migrantów, dostęp do informacji w różnych językach oraz przyspieszenie procesów administracyjnych, które ciągną się przez długie lata. Urząd zapewnia, że podejmuje kroki w celu poprawy sytuacji, jednocześnie zaznaczając, że rezultaty wymagają czasu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Lasy Państwowe w Poznaniu odtworzyły mokradła w 16 nadleśnictwach wielkopolskich (radiopoznan.fm)

Fałszywe informacje o „betonowym strumyku” przy Forcie VIa w Poznaniu. Firma betonowa zapowiada pozew (gloswielkopolski.pl)