w

Poznań kopalnią złota dla zarządów spółek miejskich. Mają najwyższe zarobki w kraju (pkb24.pl)

Poznań, niegdyś znany ze swojej przesadnej oszczędności, dzisiaj prezentuje się jako miejsce z ogromnymi zarobkami. Aczkolwiek przywilej ten zarezerwowany jest głównie dla osób zasiadających w zarządach miejskich spółek takich jak Poznańskie Inwestycje Miejskie, Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych czy MPK. Roczne zarobki prezesów i członków zarządów przekraczają 600 tys. zł, a ich wypłaty co roku wzrastają nawet o 20%.

Bloger „Poznaniator” podzielił się informacją, że corocznie powstaje ranking tzw. poznańskich książąt. Na przykład, Justyna Litka, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, zarobiła ponad 600 tys. zł w 2021 roku, a rok później jej pensja wzrosła do prawie 660 tys. zł. Podobnie zwiększyły się zarobki wiceprezesów spółki – Marcin Gołek zarobił prawie 560 tys. zł w 2021 roku, a rok później 615 tys. zł.

Zarobki Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w roku poprzednim też były znacznie wyższe. Prezes Tomasz Lewandowski zarobił ponad 590 tys. zł w 2021 roku, a w 2022 było to już ponad 645 tys. zł. Zarobki wiceprezesa Michała Prymasa również wzrosły z ponad 540 tys. zł w 2021 roku do ponad 590 tys. zł w 2022 roku. Zarobki członków zarządu MPK wynosiły po 450 tys. zł w 2021 roku, a w 2022 roku wzrosły do 460 tys. zł.

Warto dodać, że są to jedynie podstawowe roczne wynagrodzenia brutto i nie obejmują premii ani dodatków. Kadra menedżerska otrzymuje coroczne podwyżki nie mniejsze niż 20%, wraz z premiami. Ponadto, niektórzy dorabiają również w radach nadzorczych innych spółek miejskich, co czyni te zarobki najwyższymi w Polsce. Nawet w stolicy nie zarabia się tak dużo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Pijany Ukrainiec potrącił kobietę w Legnicy. 21-latka uderzyła w ogrodzenie, ginąc na miejscu. Kierowca odpowie za zabójstwo (tvn24.pl)

Fabryka Wody w Szczecinie! Innowacyjny kompleks basenowo-sportowy już prawie gotowy (investmap.pl)