w

Europosłanka Beata Kempa wsparła kandydaturę Dariusza Mateckiego na konferencji w Szczecinie (gs24.pl)

Europosłanka Beata Kempa wyraziła wiarę w zwycięstwo Dariusza Mateckiego w nadchodzących wyborach. Kempa uważa, że przyszła rola Mateckiego jako posła będzie koncentrować się na polityce historycznej i odkłamywaniu historii, dodając, że prawda zawsze triumfuje.

Beata Kempa, posłanka do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego, odwiedziła Szczecin, aby wesprzeć kandydaturę radnego Dariusza Mateckiego. Konferencja prasowa odbyła się na Jasnych Błoniach, gdzie Kempa zachęcała mieszkańców do głosowania na Mateckiego. Wspomniała o jego bogatych osiągnięciach w roli samorządowca, zaangażowanie w obronę żołnierzy wyklętych i zwalczanie antypolonizmu.

Beata Kempa przyznała, że Dariusz Matecki często jest krytykowany za swoją działalność, jednak krytyka ta jest bezpodstawna. Z tego względu Kempa żywi pełne zaufanie do rzetelnej i solidnej pracy Mateckiego.

Dariusz Matecki potwierdził swoje zaangażowanie za pomocą nowej inicjatywy, jaką jest strona internetowa stworzona we współpracy z Ośrodkiem Monitorowania Antypolonizmu. Strona działa od sierpnia i dostępna jest zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Są również plany dodania wersji niemieckiej i angielskiej.

Beata Kempa wyjaśniła, że strona skierowana jest do Ukraińców mieszkających w Polsce, aby uświadomić im prawdę o osobach, które były zamieszane w masakry ludności polskiej na Wołyniu.

Dariusz Matecki, w odniesieniu do zbliżających się wyborów parlamentarnych, wyraził swoje zainteresowanie ekshumacją ofiar czystek na Wołyniu, podobnie jak zachowaniem pamięci o tych wydarzeniach oraz promowaniem polskiej historii w Sejmie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Właściciel lokalu Whisky Bar 88 w Poznaniu usłyszy wyrok w sprawie śmierci 30-letniej kelnerki (gloswielkopolski.pl)

Jarosław Kaczyński o PO na konwencji w Gorzowie: Należy powstrzymać działania „partii niemieckiej” (gazetalubuska.pl)