w

EPG wyprodukował komponenty dla żagli masowca z systemem eSail (biznes.trojmiasto.pl)

Firma Energomontaż Północ z Gdyni wyprodukowała trzy fundamenty dla żagli statku Ville De Bordaux. Żagle te są częścią innowacyjnego systemu eSail. Jest to system oparty na technologii żagla ssącego, który został stworzony przez bound4blue.

Konstrukcja została w pełni stworzona przez Energomontaż Północ, a następnie przetransportowana do Stoczni Remontowej w Gdańsku za pośrednictwem promu Ostrów. W tym miejscu komponenty będą montowane na statku Ville De Bordeaux.

Żagle ssące oparte na technologii eSail, które zaprojektowała firma bound4blue, wykorzystują wiatr jako źródło energii do napędu jednostki pływającej. Tym sposobem zmniejszają zużycie paliwa w transporcie morskim.

Konstrukcje eSail osiągają wysokość 22 m, a swoim kształtem przypominają cylindryczną wieżę z wentylatorem zasysającym powietrze do wnętrza jednostki. Generują one nawet siedmiokrotnie większą siłę nośną niż żagle tradycyjne, dzięki czemu mogą obniżyć zużycie paliwa o 30% przy odpowiednim dopasowaniu konstrukcji statku.

Statek Ville De Bordeaux znajduje się pod wodzą armatora Louisa Dreyfusa Armateursa. A na co dzień masowiec zajmuje się regularnym przewozem komponentów samolotów A320 Family, które transportuje z Europy do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbywa się ich ostateczny montaż.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mykoła Miałkowski (28 lat), pracownik Urzędu Miasta Lublin, zginął w walce na Ukrainie (kurierlubelski.pl)

Odstrzelą więcej dzików w Trójmieście z powodu zagrożenia afrykańskim pomorem świń (www.trojmiasto.pl)