w

Mykoła Miałkowski (28 lat), pracownik Urzędu Miasta Lublin, zginął w walce na Ukrainie (kurierlubelski.pl)

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, ogłosił tragiczną wiadomość na swoim profilu internetowym. We wtorek poinformował ze smutkiem, że Mykoła Miałkowski, pracownik Urzędu Miasta w Lublinie, zginął na Ukrainie, walcząc z agresorami Federacji Rosyjskiej.

Dnia 5 grudnia Krzysztof Żuk potwierdził tragiczną śmierć Mykoły Miałkowskiego, który pracował w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości w lubelskim urzędzie. Miałkowski był odpowiedzialny za projekty związane ze współpracą akademicką. Ponadto, wcześniej był również studentem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Prezydent Lublina z wielkim żalem poinformował, że Mykoła Miałkowski, decydując się bronić swojej ojczyzny i walczyć o wolność, zapłacił za to najwyższą cenę.

Wiadomość o śmierci Mykoły prezydent opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Po wybuchu konfliktu na Ukrainie Mykoła dołączył do 100. Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej, aby wspierać walkę o wolną ojczyznę. Co więcej, jego matka, Tatiana, stała się bohaterką reportażu Zofii Kałużnej, wołyńskiej dziennikarki dla Kuriera Lubelskiego. Tatiana angażowała się w pomoc uchodźcom w Łucku, stosując m.in. działania arteterapeutyczne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Lubuskie zakupiło stare szynobusy, których nikt inny nie chciał (gazetalubuska.pl)

EPG wyprodukował komponenty dla żagli masowca z systemem eSail (biznes.trojmiasto.pl)