w

Dzieci z rozszczepem warg i podniebienia mają szansę na lepsze życie (katowice.naszemiasto.pl)

Tych trudnych i kompleksowych operacji dokonuje Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach. To właśnie tam zmartwieni rodzice mogą udać się w celu usunięcia wady wrodzonej, która z czasem może wpłynąć na całe życie dziecka. Jak mówią specjaliści, operowanie rozszczepienia wargi wymaga konsultacji lekarzy z wielu dziedzin. Obecnie właśnie taką możliwość ma Centrum w Katowicach. 

O rozszczepieniu wargi rodzice dowiadują się głównie już na etapie prenatalnym. To podczas pierwszych badań wiadomo już dokładnie jak będzie to wyglądać oraz jakiej pomocy specjalistów będzie wymagało dziecko. Często nieleczone rozszczepienie może doprowadzić do problemów z karmieniem, ale również do późniejszych chorób związanych z układem mowy, czy karmienia. Ważnym aspektem jest również późniejsze zaburzenie z rozwojem społecznym, z jakim mierzy się dziecko. Dlatego leczenie rozszczepienia wargi jest tak istotne. Powinno odbywać się w sposób skuteczny i szybki. Dlatego też rodzice z dziećmi z rozszczepieniem wargi tak chwalą Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach. Jak sami mówią, lekarze podchodzą kompleksowo, wykonują wszystkie badania i planują skuteczną pomoc już na miejscu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Zaginiona kobieta znaleziona nad potokiem w ostatniej chwili (zakopane.naszemiasto.pl)

Pożar na osiedlu Olimpia Port (gazetawroclawska.pl)