w

Dwójka zwiedzających rzucała kamieniami w bizona w poznańskim ZOO (gloswielkopolski.pl)

Przedstawiciele poznańskiego ZOO poinformowali o incydencie w ogrodzie za pośrednictwem portalu społecznościowego. Personel ogrodu opublikował nagranie, na którym widać, jak dwie osoby z dzieckiem rzucają kamieniami w odpoczywającego bizona. Para zwiedzających tłumaczyła, że zakupiła bilet, a zwierzęta nic nie robią.

Pracownicy ogrodu zoologicznego podziękowały na portalu osobie, która postanowiła nagrać okropne zachowanie zwiedzających i podzielić się nim z personelem ogrodu.

Zbulwersowani pracownicy nie chcą używać wulgaryzmów

Ponadto, pracownicy ZOO w Poznaniu zdecydowanie odmawiają używania wulgaryzmów wobec takiego zachowania, ale nie ukrywają, że są zszokowani tą sytuacją. Wyrażają przekonanie, że osoba, która dorasta w atmosferze agresji wobec zwierząt, może w przyszłości kontynuować takie zachowanie, szczególnie w przypadku osób starszych, niedołężnych i zmęczonych.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy zwiedzający nękają zwierzęta w poznańskim ZOO. Jedna z takich historii dotarła nawet przed oblicze sądu. Mężczyzna, który w 2016 roku uszkodził siatkę otaczającą wybieg tygrysów w Nowym ZOO i dręczył jednego z tygrysów, został skazany na miesiąc więzienia. Po odwołaniu zmieniono karę na grzywnę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Czy wcześniejsza reakcja policji mogła zapobiec tragicznej śmierci Sebastiana? (www.tuwroclaw.com)

ASF powodem zakazu wstępu do lasu w okolicach Szczecina i Polic (szczecin.wyborcza.pl)