w

DS Jowita w Poznaniu zostanie odnowiony. Koszty modernizacji oszacowano na 100 mln zł (forsal.pl)

Podczas spotkania z osobami okupującymi budynek minister nauki, Dariusz Wieczorek, zapowiedział wsparcie finansowe dla odnowienia akademika Jowita w Poznaniu. Minister ogłosił tę decyzję po swojej rozmowie z władzami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Planowany remont DS Jowita potrwa około czterech lat.

Protestujący studenci zadeklarowali, że pozostaną w budynku do niedzieli. Ich sprzeciw dotyczy wcześniej planowanej likwidacji Jowity, która mieści się w centrum Poznania. Dom studencki jest obecnie nieczynny dla studentów.

Szacowany koszt modernizacji akademika wynosi około 100 mln zł. Władze uczelni szukają już funduszy na remont. Z kolei rektor uczelni zapewniła, że do końca jej kadencji nie będzie żadnej decyzji zatwierdzającej sprzedaż Jowity.

Minister Wieczorek poparł inicjatywę studentów i obiecał środki na odnowienie akademika. Władze uczelni mają zamiar wystąpić z wnioskiem o fundusze na projekt techniczny i pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku.

Protestujący przekazali ministrowi list otwarty, w którym postulowali ponowne otwarcie Jowity jako taniego akademika publicznego. W liście zawarto również żądania dotyczące zapewnienia miejsc w akademikach dla studentów oraz obniżenia opłat za czynsz.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Autobus MPK potrącił trzy osoby, które na czerwonym świetle wbiegły na jezdnię we Wrocławiu (www.polsatnews.pl)

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie stworzyła nowy rezerwat przyrody (szczeciner.pl)