w

Dolina Jaworzynki znów otwarta dla turystów (zakopane.naszemiasto.pl)

W połowie kwietnia trasa uwielbiana przez turystów została zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Otóż żerowała tam niedźwiedzia rodzina. Napotkanie zwierzyny na swojej drodze mogło być zarówno niebezpieczne dla nich, jak  i dla ludzi. Tatrzański Park Narodowy ogłosił jednak, że obecnie żółty szlak jest bezpieczny i można nim podróżować. 

To jednak, że zwierzęta zmieniły obecnie miejsce żeru, nie oznacza ostatecznie, że ryzyko całkowicie zniknęło. Dlatego pracownicy TPN przypominają, że w przypadku spotkania na szlaku niedźwiedzia, należy zachować szczególną ostrożność.  W tym celu należy nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, ani nie wydawać z siebie głośnych odgłosów. Powoli trzeba oddalić się na bezpieczną odległość od zwierzyny. Chodząc po górach należy pamiętać, że przede wszystkim jest to dom dla wielu dzikich zwierząt i należy uszanować ich obecność.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Okrutny samosąd na kobiecie (dziennikbaltycki.pl)

Kiedy Juwenalia 2023 w Katowicach? (katowice.naszemiasto.pl)