w

Do rządu Tuska może dołączyć dwóch polityków z woj. lubelskiego (kurierlubelski.pl)

Krzysztof Hetman z PSL otrzyma propozycję objęcia funkcji ministra rozwoju i technologii. Natomiast Jacek Czerniak z Nowej Lewicy może zostać wiceministrem rolnictwa. Czerniak podkreśla, że przyjęcie tego stanowiska będzie dla niego zarówno zaszczytem, jak i wielką odpowiedzialnością.

Dnia 8 grudnia ogłoszono nazwiska kandydatów na ministrów w przyszłym rządzie Donalda Tuska. Planowany gabinet liczyć będzie 19 resortów, w tym czterech ministrów-członków Rady Ministrów. Wicepremierami mają zostać Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL i Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy.

Krzysztof Hetman, doświadczony polityk PSL z Lubelszczyzny, były europoseł i marszałek województwa, otrzyma stanowisko ministra rozwoju i technologii. Jest to kolejny etap w jego politycznej karierze, obejmujący obszar rozwoju regionalnego oraz teraz perspektywę rozwoju technologicznego.

W planowanym składzie ministrów rządu znalazł się Jacek Czerniak z Nowej Lewicy, który być może zostanie wiceministrem rolnictwa. Zgodnie z niepotwierdzonymi doniesieniami Czerniak prowadzi rozmowy w tej sprawie, wskazując na swoje związki z regionem rolniczym. Jego zdaniem jest to dla niego wielki zaszczyt, jak i poważne zobowiązanie.

Jednym z potencjalnych kandydatów do objęcia stanowiska w rządzie jest Joanna Mucha z Polski 2050, była minister sportu w poprzednich rządach koalicji PO-PSL. Od kilku tygodni pojawiają się spekulacje na temat jej ewentualnego powołania do nowej administracji rządowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Bracia Pawliccy z Falubaz Zielona Góra spotkali się z kibicami w Świebodzinie (gazetalubuska.pl)

Komisja sejmowa dąży do odrzucenia wyników przetargu na terminal zbożowy w gdyńskim porcie (www.gospodarkamorska.pl)