w

Cyklon nad Polską: Przewidywane są silne wichury i porywisty wiatr do 100 km/h (i.pl)

Najnowsze prognozy meteorologiczne wskazują, że nad Polskę nadciąga silny cyklon. W związku z tym serwis dobrapogoda24.pl ostrzega przed wichurami, które mogą nieść ze sobą porywiste wiatry z prędkością 70-100 km/h. A to z kolei może prowadzić do różnych zniszczeń i zagrożeń.

Silne wichury, które zapowiadane są między 23 a 24 listopada, spowodowane są głębokim cyklonem nad Atlantykiem, który przemieszcza się w kierunku Polski i wschodniej Europy. W takiej sytuacji niż wtórny wywołuje zwiększenie gradientu ciśnienia, co w efekcie skutkuje pojawieniem się wichury.

W najbliższych dniach centrum cyklonu, zlokalizowane obecnie nad Estonią, rozszerzy swoje oddziaływanie nad Polską, zwłaszcza na północy kraju i nad morzem. Wichura prawdopodobnie nasili się nocą 23 listopada, powodując szkody, takie jak łamanie drzew, przerwy w dostawach prądu oraz uszkodzenia dachów. Ponadto, będzie się rozszerzać w głąb kraju.

Meteorolodzy zalecają, aby przy takich warunkach osoby, które nie muszą nigdzie wychodzić, pozostały w swoich domach. Warto też zabezpieczyć mniejsze przedmioty na posesjach, tarasach i balkonach, aby nie zostały porwane przez wiatr.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Borys Budka: Daniel Obajtek powinien zrezygnować ze stanowiska prezesa Orlenu (i.pl)

Katastrofa w dolnej Odrze wybiła setki milionów stworzeń, w tym małże, ślimaki i 3,3 mln ryb (dzienniknaukowy.pl)