w

Cmentarz Wielgowo zostanie powiększony z powodu braku miejsca na nowe pochówki (gs24.pl)

Władze Szczecina planują rozszerzenie cmentarza w Wielgowie z powodu braku miejsca na nowe pochówki. Pomysł ten został jednogłośnie poparty przez radnych komisji gospodarki komunalnej. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas dzisiejszej sesji.

Cmentarz komunalny przy ulicy Urodzajnej w Wielgowie, założony około 1888 roku jako cmentarz wiejski, ma obecnie powierzchnię 1,26 ha. Do grudnia 2017 roku pochowano tam ponad 1800 zmarłych. Od kilku lat mieszkańcy zwracali uwagę, że nekropolia musi zostać powiększona, ponieważ nie ma już miejsca na nowe groby. Pochówki odbywają się tylko w istniejących kwaterach rodzinnych lub w wyniku likwidacji nieopłaconych grobów. Władze miasta zgodziły się na ten pomysł.

Projekt uchwały uzasadnia Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina, twierdząc, że z uwagi na fakt, iż pochówki zmarłych na terenie cmentarza komunalnego w Wielgowie odbywają się jedynie w istniejących kwaterach rodzinnych oraz miejscach pochodzących z likwidacji grobów, zachodzi konieczność zwiększenia obszaru cmentarza, aby stworzyć więcej miejsc do pochówku.

Daria Radzimska, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej szczecińskiego magistratu, informuje, że chodzi o działki, które bezpośrednio sąsiadują z obecnym cmentarzem. Dodaje też, że sanepid wydał w tej kwestii pozytywną opinię.

Radni pytali, czy przyłączany teren nie będzie zagrożony podtopieniami, podobnie jak to miało miejsce na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Urzędnicy jednak zapewniają, że takie ryzyko nie istnieje, ponieważ przeprowadzone odwierty nie wykazały, że groby mogą się zapadać po ulewach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Dostarczający jedzenie rowerzysta potrącony przez rozpędzone BMW w centrum Poznania (gloswielkopolski.pl)

Silna lista PiS w Lubuskiem: Kandydaci są gotowi na zdobycie zwycięstwa w wyborach (gazetalubuska.pl)