w

CKZiU „Medyk” zmaga się z brakiem dyrektora. Wojewoda Dajczak uważa jest to efekt zaniedbań ze strony marszałek Polak (gazetalubuska.pl)

Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, oraz Lubuska Kurator Oświaty, Ewa Rawa, podjęli działania w celu rozwiązania problemu braku dyrektora w szkole Medyk w Zielonej Górze. Występujący brak dyrektora stanowi poważny problem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli placówki edukacyjnej.

Kurator Oświaty Ewa Rawa postanowiła poddać szkołę kontroli, aby zbadać obecną sytuację. Okazało się, że od początku września brak dyrektora sprawiał trudności w opracowywaniu planu nadzoru pedagogicznego, realizacji programu nauczania oraz zatrudnianiu nauczycieli.

Ponadto, brak osoby na tym stanowisku prowadził do poważnych komplikacji w normalnym funkcjonowaniu szkoły. A to z kolei zagrażało stabilności finansowej placówki i naruszało dyscyplinę finansów publicznych.

Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, obciążył odpowiedzialnością za tę sytuację marszałek Elżbietę Polak. Dajczak uważa, że jest to rezultat zaniedbań i braku działań ze strony marszałek. Zwracał uwagę na to, że marszałek angażowała się w inne sprawy, które nie leżały w jej bezpośrednim zakresie kompetencji. Co więcej, wyraził niezadowolenie z jej działalności, kwestionując kompetencje Polak do rozwiązania problemu dyrektora w Medyku.

Prawdopodobnie decyzja o powołaniu osoby pełniącej obowiązki dyrektora w szkole Medyk zostanie podjęta na najbliższym posiedzeniu Zarządu Województwa Lubuskiego, które odbędzie się 19 września. Być może uda się w końcu rozwiązać ten długotrwały problem i przywrócić normalne funkcjonowanie placówki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

ASF powodem zakazu wstępu do lasu w okolicach Szczecina i Polic (szczecin.wyborcza.pl)

Ruszyły prace drogowe na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Zerwano już połowę nawierzchni (kurierlubelski.pl)