w

CBŚP zlikwidowało laboratorium amfetaminy i przejęło ponad 20 kg narkotyków (kurierlubelski.pl)

W wyniku akcji Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Prokuratury Okręgowej w Lublinie schwytano siedem osób. Podejrzani związani są z wprowadzaniem na rynek znacznych ilości narkotyków, a także prowadzeniem laboratorium amfetaminy. Akcja CBŚP doprowadziła do przejęcia blisko 21 kg narkotyków oraz zabezpieczenia narzędzi i innych dowodów.

CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Lublinie dokonali aresztowania podejrzanych w związku z udziałem w organizacji przestępczej zajmującej się wprowadzaniem na rynek znacznych ilości narkotyków. Śledczy ustalili, że grupa działała od 2017 roku i mogła wprowadzić na rynek kilkaset kilogramów różnych narkotyków. Istnieją także podejrzenia o jej związek z pseudokibicami jednego z gdańskich klubów sportowych.

Akcja rozpoczęła się na podwarszawskim lotnisku, gdzie zatrzymano podejrzanych w samolocie. Natomiast na terenie województwa pomorskiego ujęto kolejnych pięć osób.

W trakcie przeszukań policja zabezpieczyła niebezpieczne narzędzia, takie jak maczety, noże i pałka teleskopowa, a także ponad 20 kg narkotyków. Jeden z podejrzanych próbował pozbyć się marihuany, nieudolnie rozpuszczając ją w wodzie. Szybka interwencja udaremniła jego plany. Ponadto, policjanci znaleźli też narkotyki, które ukryto w pralce.

W powiecie wejherowskim udało się zlikwidować laboratorium do produkcji amfetaminy. Zabezpieczono kompletną linię produkcyjną, około 7 kg ciekłej zasadowej amfetaminy oraz substancje pozwalające na uzyskanie aż 20 kg gotowego narkotyku. Ponadto, natrafiono na znaczną sumę gotówki, luksusowe zegarki i samochody o łącznej wartości około 200 tys. zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nietrzeźwy kierowca stracił dwie opony i uciekał na samych felgach przed zielonogórską policją (gazetalubuska.pl)

Kierowcy skarżą się na autobusy elektryczne w Gdańsku. Pojazdy pokonują tylko połowę dystansu na pełnym ładowaniu (motoryzacja.interia.pl)