w

Nietrzeźwy kierowca stracił dwie opony i uciekał na samych felgach przed zielonogórską policją (gazetalubuska.pl)

W Zielonej Górze policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który prowadził samochód osobowy marki Audi. Kierowca postanowił nie zatrzymywać się do kontroli drogowej. Zaczął uciekać ulicami miasta, stwarzając zagrożenie na drodze. Okazało się, że był nietrzeźwy i poszukiwany przez niejeden sąd, w tym do odbycia wyroku w zakładzie karnym.

W niedzielę, tuż po północy, patrolujący policjanci zatrzymali mężczyznę, który podróżował samochodem osobowym na ulicy Botanicznej w Zielonej Górze. Kierowca zignorował polecenie funkcjonariuszy, którzy sygnalizowali, aby się zatrzymał. Zamiast tego, jeszcze przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, rozpoczynając pościg za zbiegiem. Pomimo prób zatrzymania mężczyzna nie reagował na sygnały i kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie stracił dwie opony i jechał na samych felgach – aż w końcu stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swój popis dachowaniem.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowcą jest 36-letni mężczyzna, wcześniej notowany za kradzieże i oszustwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Pobrano też próbkę krwi do badań na obecność narkotyków. Ponadto, mężczyzna był poszukiwany przez różne sądy i prokuratury, w tym do odbycia kary więzienia.

36-latek będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie kolizji podczas ucieczki. Zgodnie z kodeksem karnym może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Szczecińska policja zatrzymała kompletnie pijanego użytkownika hulajnogi elektrycznej. 25-latek miał 5 promili (kronika24.pl)

CBŚP zlikwidowało laboratorium amfetaminy i przejęło ponad 20 kg narkotyków (kurierlubelski.pl)