w

Budowa nowoczesnego centrum branżowego w Poznaniu. Szkolenia piekarzy na Winogradach (gloswielkopolski.pl)

Pojawiły się plany utworzenia nowoczesnego centrum branżowego na Winogradach, które będzie dedykowane szkoleniu piekarzy. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg mający na celu wybór wykonawcy projektu i prac budowlanych dla nowego ośrodka. Jakie są szczegóły projektu?

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg w celu wyłonienia wykonawcy projektu oraz prac budowlanych dla Branżowego Centrum Umiejętności związanych z piekarstwem. Obiekt będzie się wznosić przy ul. Warzywnej na Winogradach.

Nowa inwestycja polegać będzie na rozbudowie istniejącego budynku Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J. J. Śniadeckich. Nowa część składać się będzie z trzech brył o zróżnicowanej wysokości, nawiązujących do architektury głównego gmachu. Projektanci stanęli również przed wyzwaniem ekologicznym, dążąc do spełnienia standardów budynków o praktycznie zerowym zużyciu energii. Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, podkreśla znaczenie tych aspektów.

W nowym ośrodku szkoleniowym znajdować się będzie pracownia umożliwiająca kształcenie w zawodzie piekarza. Planuje się szkolenia prowadzone przez doświadczonych rzemieślników i wykwalifikowanych nauczycieli. Oferta szkoleń skierowana będzie zarówno do uczniów z różnych branż i nauczycieli, jak i osób zainteresowanych. Tomasz Płóciniczak dodaje, że nowy budynek zostanie bezpośrednio połączony z głównym gmachem. Parterowa część zapewni przestrzeń dla pracowni piekarniczej oraz pomieszczeń magazynowych i technicznych.

W dwukondygnacyjnym fragmencie znajdą się sale szkoleniowe, pomieszczenia administracyjne i sanitariaty. Z kolei trzykondygnacyjna część będzie pełnić funkcję łącznika, wyposażonego w klatkę schodową i windę. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 750 metrów kwadratowych. Zostanie też uwzględniona dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Wybrany wykonawca odpowiadać będzie także za instalacje oraz przebudowę niezbędnych elementów infrastruktury. W planach jest również wybudowanie nowego zbiornika retencyjnego na terenie szkoły. Zakres prac obejmuje także zagospodarowanie przestrzeni, w tym montaż małej architektury i stworzenie miejsc parkingowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Tragiczne zderzenie osobówki z ciężarówką na DK 11 w Boninie. Zginęły trzy osoby (gs24.pl)

Muzeum Narodowe we Wrocławiu otrzymało niespodziewany spadek od kanadyjskiej prof. Markéty Charloty Götz-Stankiewicz (gazetawroclawska.pl)