w

Brak decyzji wojewody ws. kontrowersyjnej inwestycji przy ul. Szymanowskiego. Sprawę przejął sąd w Szczecinie (gs24.pl)

Właśnie upłynął termin dla wojewody, który miał przedstawić swoją wypowiedź na temat Modehpolmo. Firma związana jest z kontrowersyjną inwestycją przy ul. Szymanowskiego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie otrzymał dwie odpowiedzi na skargi dotyczące inwestycji przy ul. Szymanowskiego. Z kolei decyzję o wstrzymaniu prac budowlanych podejmie sąd administracyjny.

Inwestycja budowlana przy ul. Szymanowskiego wywołała protesty mieszkańców, którzy licznie złożyli swoje podpisy. Jednak pomimo tego prezydent miasta i tak wydał pozwolenie na budowę, a wojewoda zachodniopomorski utrzymał je w mocy.

Prawnicy i aktywiści zwrócili się do Prokuratora Generalnego w sprawie inwestycji, argumentując, że deweloper próbuje uniknąć przepisów prawa. Jak twierdzą, jedna z kondygnacji została określona jako „urządzenie budowlane”, a nie jako kondygnacja.

Mieszkańcy zwrócili się do wojewody z pytaniem, czy zamierza skorzystać z przysługującego mu prawa i wstrzymać wykonanie pozwolenia na budowę dla Modehpolmo do czasu rozpoznania przez sąd skargi na jego decyzję. Wojewoda nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi.

14 i 15 lutego do UW wpłynęły dwie skargi, które – zgodnie z przepisami – urząd musiał przekazać do sądu, wraz z kompletnymi aktami sprawy oraz odpowiedziami na obie skargi, które stanowią pismo procesowe i muszą zawierać stanowisko organu co do podniesionych zarzutów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Obornik rozsypany przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu. Policja nie wiedziała, komu wypisać mandat (gloswielkopolski.pl)

Zatrzymano włamywacza w Zielonej Górze. Okradł kawiarnię i sklep odzieżowy (zielonagora.naszemiasto.pl)