w

Błąd w oświadczeniu majątkowym marszałka Sejmu. Ekspertka wyjaśnia: To nie jest żaden przekręt (businessinsider.com.pl)

W oświadczeniu majątkowym Szymona Hołowni zauważono błąd. Ekspertka zaznacza, że raczej nie jest to żaden przekręt, ale zwykła pomyłka związana ze słowami „przychody” i „dochody”.

Małgorzata Samborska, doradczyni podatkowa i partner w firmie GrantThornton, wskazała na pomyłkę w oświadczeniu marszałka Sejmu. Wygląda na to, że Szymon Hołownia pomylił przychód z dochodem. Sprawa dotyczyła zarówno umowy zlecenia (z dochodem na ponad 18 tys. zł a przychodem na prawie 15 tys. zł), jak i praw autorskich (z dochodem na ponad 50 tys. zł a przychodem na ponad 25 tys. zł).

Oświadczenie Szymona Hołowni zawiera informacje o zgromadzonych środkach pieniężnych, posiadanych nieruchomościach i ich wartościach. Wśród nich znajduje się m.in. dom, działka, oraz mieszkanie wraz z miejscem postojowym. Ogólna wartość tych nieruchomości liczona jest w milionach złotych.

Co więcej, marszałek Hołownia zakończył również swoją działalność, uzyskując z niej w poprzednim roku przychód na poziomie ponad 515 tys. zł oraz dochód na ponad 240 tys. zł.

W związku z powyższym ekspertka – reagując na komentarze o większym dochodzie niż przychodzie – wyjaśnia, że różnice między przychodem a dochodem nie są efektem oszustwa czy magii. Po prostu wynikają z błędnego zdefiniowania tych pojęć w oświadczeniu Szymona Hołowni.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Lwowski celnik przyjmował duże łapówki za przewóz towarów. Zatrzymały go ukraińskie władze (nowiny24.pl)

Pogrzeb Gabriela Seweryna z Głogowa. Projektanta pochowano w czerwonym futrze (gazetawroclawska.pl)