w

Baltic Hub poszukuje miejsca na budowę nowego terminala kolejowego w Gdańsku (biznes.trojmiasto.pl)

W gdańskim porcie planowana jest budowa nowego terminala kolejowego, z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na przewozy kolejowe, szacowane nawet na 1,5 mln TEU. W związku z tym Baltic Hub ogłosił poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji podczas konferencji Transport Week w Gdyni.

Terminal kolejowy Baltic Hub dysponuje siedmioma torami kolejowymi o łącznej długości ponad 5 km, z trzema suwnicami RMG. Aktualnie planowane jest zwiększenie przepustowości poprzez instalację czwartej suwnicy – pozwoliłoby to na obsługę ok. 1 mln TEU rocznie.

Faktem jest, że od początku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego zanotowano wzrost wolumenu importu/eksportu, co spowodowało rekordowe przeładunki na bocznicy kolejowej. Uruchomienie T3 w 2025 roku przyczyni się do dodatkowych mocy przeładunkowych dla klientów Baltic Hub.

Progres w kierunku wykorzystania kolei jako środka transportu sugeruje potrzebę drugiego terminala kolejowego, aby sprostać przewidywanemu zapotrzebowaniu, które może przekroczyć 1,5 mln TEU. Poszukiwana lokalizacja ma wspierać rozwój polskich portów oraz branży morskiej i logistycznej w kraju.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Celował kostką brukową w okna swojej byłej, ale trafiał w zaparkowane samochody (kurierlubelski.pl)

Grupa Unimot zamierza bunkrować statki w portach Gdańsk i Gdynia (biznes.trojmiasto.pl)