w

„Babcia Kasia” oskarżona o znieważanie i uderzenie policjantki na Marszu Niepodległości (i.pl)

Prokuratura przygotowała nowy akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej jako „Babcia Kasia”, który wpłynął do Sądu Rejonowego w Warszawie. „Babcia Kasia” oskarżana jest o naruszenie nietykalności i znieważenie policjantki podczas Marszu Niepodległości, do którego doszło w ubiegłym roku.

Akt oskarżenia, wydany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ przeciwko „Babci Kasi”, wpłynął do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia dnia 19 września br.

Katarzyna A. jest oskarżona o naruszenie nietykalności funkcjonariuszki policji, do którego doszło 11 listopada 2022 roku na ul. Nowy Świat w Warszawie. Prokuratura przedstawiła zarzuty związane z uderzeniem funkcjonariuszki drzewcem flagi, a także szarpaniem umundurowania oraz znieważeniem słownym. Prokurator zakwalifikował te czyny jako chuligańskie i bezpodstawne, co może skutkować grzywną, karą ograniczenia wolności lub 3 latami więzienia.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, jaka spotkała Katarzynę A. Wcześniej kobieta była oskarżana o różne czyny, takie jak szarpanie, kopanie, plucie, uderzanie flagą oraz znieważanie żołnierza Wojska Polskiego.

W lipcu Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wydał wyrok nakazowy, skazując Katarzynę A. za uderzenie policjanta drzewcem flagi. „Babcia Kasia” otrzymała grzywnę w wysokości 500 złotych, a także 300 złotych wpłaty na rzecz pokrzywdzonego policjanta.

Prokuratura złożyła sprzeciw wobec wyroku, uważając karę za zbyt łagodną, biorąc pod uwagę okoliczności publicznego i bezpodstawnego działania „Babci Kasi”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Prezydent Duda dla CNN: Dalsze wsparcie dla Ukrainy gwarancją przywrócenia pokoju w Europie (i.pl)

Posłanka KO Kinga Gajewska zakłóciła megafonem wiec premiera w Otwocku. Do akcji wkroczyła policja (i.pl)