w

Autobus elektryczny na drodze do Morskiego Oka. Pojazd jest już gotowy do testów w Tatrach (wydarzenia.interia.pl)

Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, ogłosiła, że autobus elektryczny na trasie do Morskiego Oka jest już gotowy do testów w Tatrach. Wspomniała też o wcześniejszych negocjacjach z góralami, których poinformowano o wdrożeniu tego rozwiązania.

Wraz z początkiem czerwca autobus elektryczny będzie testowany na drodze do Morskiego Oka. Wprowadzenie tego środka transportu jest wynikiem negocjacji z fiakrami, pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz samorządowcami, które miały miejsce po opublikowaniu nagrania zmęczonego konia.

Paulina Hennig-Kloska podkreśliła, że strona rządowa i niektórzy posłowie negocjowali zmiany w transporcie do Morskiego Oka. W związku z tym autobus jest już gotowy do testów na tej trasie.

Resort klimatu i środowiska informował kilka dni temu, że osiągnięto kompromis, który obejmuje m.in. ponowne przeliczenie obciążenia koni. Ponadto, TPN zobowiązał się także do rozmów o rekreacyjnym wykorzystaniu koni oraz rozpoczęcia testów busa elektrycznego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Pijany 22-latek spadł z roweru i zranił się w twarz. Zadzwonił na 112 i dostał mandat (dziennikbaltycki.pl)

Stworzyli sztuczny tłum w autobusie i okradli ofiarę z gotówki. Policja opublikowała wizerunki podejrzanych (katowice.naszemiasto.pl)