w

Arkadiusz Mularczyk nie zamierza rezygnować z ubiegania się o reparacje od Niemiec za drugą wojnę światową (i.pl)

Wiceminister spraw zagranicznych, Arkadiusz Mularczyk, jest zdania, że trzecia kadencja rządów PiS mogłaby wymusić negocjacje reparacyjne na Niemcach za okres drugiej wojny światowej. Z tego względu Mularczyk ma nadzieję, że obecne działania będą kontynuowane przez nowy rząd.

W kontekście zmiany władzy w Polsce Mularczyk zauważył, że koalicja opozycji może skomplikować proces ubiegania się o reparacje. Niemniej jednak podkreślił też pozytywny aspekt – kwestię dochodzenia do uzyskania reparacji od Niemiec poparła większość ugrupowań parlamentarnych.

Mularczyk zadeklarował, że będzie kontynuował starania związane z reparacjami, zarówno na szczeblu parlamentarnym, jak i rządowym. Uważa, że istnieje szansa na osiągnięcie tego celu w nowej kadencji Sejmu, jeżeli siły polityczne w Polsce wykażą chęć dążenia do sukcesu w tym obszarze.

Przygotowany przez Arkadiusza Mularczyka raport dotyczący strat wojennych Polski jest solidnym fundamentem do ewentualnych negocjacji z Niemcami. Warto zaznaczyć, że raport ten zyskał szerokie poparcie i został wielokrotnie pobrany z internetu.

Mularczyk wspomniał również o pracach nad raportem dotyczącym strat spowodowanych przez ZSRR. Dlatego wskazał na potrzebę zmuszenia Rosji do wypłaty odszkodowań za bezprawne wojny, włączając w to obecny konflikt na Ukrainie i konflikty w przeszłości.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

  1. No to świetnie brzmi na papierze – i niestety tylko tam, bo skoro do tej pory chuja ugrał to nie widzę specjalnie wiatrów zwiastujących poprawę w tym aspekcie, a on będzie na tym programie leciał następne dwadzieścia lat – bo to brzmi tak dobrze przecież, tak walecznie! Swoją drogą można by sobie dać na wstrzymanie z tym ciągłym wyciąganiem łapy po cudze pieniądze. Co, panie Arku? Może z raz chociaż?

Nowy park kieszonkowy na Os. Krakowiaków – stół szachowy i ławko-huśtawki (gazetakrakowska.pl)

Doradca Andrzeja Dudy wyjaśnia kwestię potencjalnej likwidacji programów społecznych (i.pl)